Średnie roczne zużycie ekogroszku
Ekogroszek Pieklorz Chwałowice - stary wzór worka
Ekogroszek Pieklorz Piekary - stary wzór worka
Ekogroszek Wesoła - stary wzór worka
Ekogroszek Pieklorz Chwałowice - Iskierka zielona - nowy wzór worka
Ekogroszek Pieklorz Piekary - Iskierka żółta - nowy wzór worka
Ekogroszek Wesoła - Iskierka pomarańczowa - nowy wzór worka
|
Węgiel ekogroszek to ekologiczny opał produkowany z wyselekcjonowanych gatunków polskiego węgla kamiennego.
Ekogroszek jest przeznaczony do produkcji energii cieplnej w automatycznych kotłach z podajnikiem. Kotły z palnikiem retortowym i podajnikiem służą do ogrzewania domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów komunalnych i przemysłowych, pensjonatów itp.
Ekogroszek powinien posiadać odpowiednią granulację (5-25 mm), jak najniższą spiekalność (RI<20), niską zawartość popiołu i siarki. Wartość opałowa (Q ri) ekogroszku powinna wynosić min. 24 000 kJ/kg.
Nasza firma oferuje Państwu najlepszy ekogroszek polecany przez producentów kotłów spełniający najwyższe wymagania i oczekiwania klientów odnośnie jego jakości. W ciągłej sprzedaży oferujemy:
>>Pieklorz Chwałowice produkowany na bazie groszku z kopalni "Chwałowice" przez firmę Jan-Trans,
>>Wesoła produkowany na bazie groszku z kopalni "Mysłowice-Wesoła" przez firmę Jan-Trans,
>>Pieklorz Piekary z KWK Piekary (dawny Julian) konfekcjonowany przez firmę Jan-Trans,
Eko groszek konfekcjonowany jest w plastikowe worki po 25 kg i jest sprzedawany w pojedynczych workach lub na paletach po 40 sztuk (1000 kg). Worki są szczelnie zgrzane co uniemożliwia ingerencję w ich zawartość.
>>węgiel ekogroszek workowany - fakty i mity
Zalety kotłów retortowych:
*wysoka sprawność kotłów dochodząca do 90% gwarantująca najniższe koszty wytwarzania ciepła. W warunkach przeciętnej zimy zużycie ekogroszku w gospodarstwie domowym w kotłach o mocy 15-25 kW wynosi ok. 1-1,5 kg na godzinę, czyli w sezonie grzewczym powinno wystarczyć do ogrzania domu ok. 3 do 5 ton ekogroszku. Warto również podkreślić, że kotły retortowe są o około 40% tańsze w eksploatacji od tradycyjnych kotłów węglowych.
*zautomatyzowana praca i bardzo małe zaangażowanie obsługi ograniczające się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na kilka dni. Całością pracy kotła (podawanie węgla, nadmuch) steruje mikroprocesorowy regulator pozwalający na utrzymywanie zadanej temperatury wewnątrz budynku.
*spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych dla powietrza które są wprowadzane w życie po przystąpieniu naszego kraju do UE. Dla przeciętnego użytkownika argumentem niech będzie redukcja emisji w stosunku do tradycyjnych kotłów węglowych: śmiertelnego dwutlenku węgla CO² o 25%, CO o 97% i pyłów o 92%.Kotły retortowe mogą być również wykorzystywane do produkcji ciepłej wody użytkowej. W okresie letnim jednorazowy zasyp (ok. 100 kg ekogroszku) zasobnika ekogroszkiem wystarcza do zautomatyzowanego wytwarzania ciepłej wody użytkowej przez miesiąc czasu. Ogrzewanie domów kotłami retortowymi wymaga jednak od użytkowników spełnienia rygorystycznych kryteriów wobec stosowanego paliwa. Eko groszek musi posiadać odpowiednie własności fizyko-chemiczne gwarantujące:
*bezawaryjną pracę kotła: odpowiednia granulacja, brak zanieczyszczeń mechanicznych, niska spiekalność, wysokie temperatury spiekania i mięknienia popiołu,
*spełnienie norm emisji: wysoka wartość opałowa, niska zawartość siarki do 0,6%, niska zawartość popiołu,
*najniższe koszty wytwarzania ciepła.
>>oferta, ceny, gdzie i jak kupić ekogroszek workowany
powrót do listy produktów
|