oferta

oferta

TILGNER KTM - kocioł piec tłokowy z podajnikiem tłokowym na miał, groszek i drewno

Kocioł tłokowy Tilgner KTM

Wersje kotłów

Wersje kotłów

Internetowy sterownik Bruli

Podgląd panelu internetowego

Świadectwo na "znak bezpieczeństwa ekologicznego"

Kocioł KTM dużej mocy
Kocioł tłokowy Tilgner KTM  - moc od 20 do 700 kW
 
Automatyczny kocioł tłokowy KTM do spalania miału i groszku węgla kamiennego. Automatyczny podajnik opału i elektroniczny regulator sterujący procesem spalania zapewnia ciągłą pracę kotła w okresie grzewczym. Za dopłatą kocioł może być wyposażony w  dodatkowe palenisko z dużą komorą do spalania drewna.

Proces spalania opału w kotle KTM odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie opał podlega częściowemu zgazowaniu, następnie w drugim etapie paliwo jest spalane jako produkt suchej destylacji węgla. W wyniku spalania opału w dwóch etapach proces spalania zapewnia wysoką czystość spalin porównywalną do uzyskiwanych w kotłach olejowych. Potwierdzeniem emisji czystych spalin jest otrzymane świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Standardowo kocioł wyposażony jest w sterownik „Signum 700" realizujący sterowanie jednym obiegiem c.o. i c.w.u. z jego priorytetem.  Na życzenie klienta za dopłatą kocioł może być wyposażony w internetowy sterownik kotła "Bruli" umożliwiający zdalną obsługę i ustawienie parametrów pracy sterownika przez internet.  Na życzenie użytkownika kotła producent kotłów w ramach opieki serwisowej może wysterować kocioł przez internet po udostępnieniu panelu internetowego.
 
 Instrukcja obsługi sterownika Signum 700


Zalety kotłów KTM:
  • tani opał - miał węglowy lub groszek
  • opcja dodatkowego paleniska na drewno
  • wysoka sprawność do 85%,
  • automatyczna praca ciągła,
  • wysoka trwałość kotła,
  • atestowana blacha kotłowa gr. 6 mm,
  • bezawaryjny podajnik tłokowy,
  • elektroniczne sterowanie z priorytetem  temperatury c.w.u.
Na zdjęciach obok są prezentowane różne wersje kotłów. Przy składaniu zamówienia kocioł można skonfigurować w zależności od potrzeb dla konkretnej kotłowni.


powrót do listy produktów