oferta

oferta

EKO GREŃ EG-DUO - kocioł na ekogroszek i miał z żeliwnym palnikiem retortowym Brucer II

Kocioł EkoGreń EG-Duo

Palnik II generacji Brucer

Przekrój palnika Brucer II

Regulator Estyma Igneo Slim R
Kocioł Eko Greń EG-Duo 20-27-38 kW

Uwaga: kocioł wycofany z produkcji

Stalowy kocioł z podajnikiem na ekogroszek, groszek i miał o granulacji od 0 do 35 mm. W kotle zastosowano  żeliwny palnik retortowy Brucer II i żeliwny ślimak podający opał. Kocioł posiada dodatkowy ruszt żeliwny do spalania w trybie ręcznym grubego węgla i drewna kawałkowego.

Wymiennik ciepła w kotle wykonany jest z pionowych płomieniówek, kocioł wyposażono w manualny system czyszczący płomienówki. Czopuch odprowadzający spaliny może być wykonany z tyłu kotła lub pionowo na "dachu kotła". Sterowanie kotła zapewnia regulator EcoMax 800R Fuzzy Logic lub Estyma Igneo Slim. Obudowa kotła wykonana jest ze stali nierdzewnej. Gwarancja na szczelność wymiennika wynosi 5 lat.

 
Ograniczona podaż wysokiej jakości węgla w postaci ekogroszku przyczyniła się do opracowania palnika Brucer przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Unikalna konstrukcja palnika umożliwia spalanie tańszego i gorszej jakości groszku i miału węglowego o podwyższonej spiekalności. Układ napowietrzania opału w palniku Brucer jest zrealizowany przez specjalnie dobrane otwory i szczeliny powietrzne. Opał jest podawany do palnika przez żeliwny ślimak z  przeciwzwojem na jego końcu. Odwrotny zwój wypiętrza podawany opał powodując jego podmieszanie z żarem. Zastosowany żeliwny ślimak odlany w postaci monobloku przewyższa trwałością tradycyjne stalowe podajniki ślimakowe.

 Palnik Brucer - instrukcja obsługi

 Instrukcja obsługi sterownika EcoMax 800R

 Instrukcja obsługi regulatora Estyma Igneo Slim

powrót do listy produktów