oferta

oferta

ARMACELL - otuliny termoizolacyjne polietylenowe / instalacje c.o. i sanitarne - TUBOLITTubolit

Solidny i niezawodny system izolacyjny ograniczający straty ciepła w instalacjach CO i rurach wodociągowych oraz zapewniający podwyższony komfort akustyczny. Tubolit to najbardziej kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzejnych, instalacji ciepłej i zimnej wody oraz rur kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Oferuje ona sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony rur układanych wewnątrz konstrukcji budynku oraz poprawy komfortu akustycznego.

Tubolit DG jest izolacją polietylenową o zamkniętej strukturze komórkowej przeznaczoną do instalacji grzewczych i sanitarnych. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła Tubolit DG skutecznie ogranicza straty energii – aż do 90%, przyczyniając się do znacznej poprawy wydajności energetycznej budynku oraz drastycznego obniżenia emisji CO2 do atmosfery. Ten łatwy w instalacji i elastyczny produkt chroni rury przed agresywnymi materiałami budowlanymi i zapobiega kondensacji na rurach z zimną wodą. Program dostaw obejmuje wymiary rur z tworzyw sztucznych, jak również otuliny samoprzylepne, które dodatkowo ograniczają czas montażu aż do 50%. Szeroka paleta oferowanych grubości pozwala sprostać wymogom stawianym przez przepisy prawa budowlanego.

Tubolit S jest polietylenową izolacją z warstwą ochronnej folii polimerowej, to materiał elastyczny i łatwy w montażu. Ten wytrzymały produkt, nie tylko zmniejsza straty energii, pozwalając na oszczędności sięgające 80% w instalacja grzewczych i wodociągowych, ale zapobiega też kondensacji na instalacjach z zimną wodą. Dzięki trwałej zewnętrznej warstwie folii Tubolit S zapewnia długotrwałą ochronę przed agresywnymi materiałami budowlanymi dla instalacji odkrytych lub narażonych na uszkodzenia mechaniczne oraz instalacji ukrytych w ścianach lub podłodze.

Tubolit S Plus jest idealnym rozwiązaniem do izolacji rur wodociągowych w ścianach, w warunkach ograniczonej przestrzeni. Jest elastyczny i łatwy w montażu, został dodatkowo wyposażony w wewnętrzną powłokę z folii ułatwiającej naciąganie otuliny na rurę. Proces produkcji polegający na wytłaczaniu wspomaga odzyskiwanie pierwotnego, cylindrycznego kształtu. Grubość izolacji została zoptymalizowana pod kątem zastosowania w ograniczonej przestrzeni, natomiast wytrzymała, bezszwowa powłoka zewnętrzna gwarantuje maksymalną ochronę mechaniczną. Poza ochroną termiczną, Tubolit S Plus skutecznie zapobiega korozji i kondensacji.

Tubolit AR Fonoblok jest polietylenowym materiałem izolacyjnym zaprojektowanym po to by podnosić komfort akustyczny budynku. Produkt ten gwarantuje certyfikowany spadek hałasu z 34 dB(A) do 15dB(A), oraz eliminuje przenoszenie hałasu z wewnętrznych rur kanalizacyjnych i instalacji odpływowych na konstrukcję budynku. Jego wysoka elastyczność, mała masa i zoptymalizowana wytrzymałość zapewniają łatwe nakładanie i montaż izolacji – również na kolanach i kołnierzach. 15 metrowe zwoje minimalizują straty materiału. Charakteryzujący się 5 mm grubością ścianki Tubolit AR Fonoblok jest optymalnym rozwiązaniem gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią np. podwieszane sufity lub wąskie szachty.

Tubolit DHS jest polietylenową izolacją poziomego montażu zaprojektowaną specjalnie do instalacji grzewczych instalowanych pod podłogą. Mimośrodowy przekrój otuliny skutecznie zapobiega stratom energii w kierunku posadzki pozwalając jednak aby pewna ilość ciepła unosiła się ku górze w kierunku pomieszczenia ogrzewanego. Płaska podstawa zapewnia otulinie doskonałą stabilność oraz umożliwia łatwy i solidny montaż. Tubolit DHS pokryty jest mocną folią ochronną, która zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie instalacji oraz przed działaniem agresywnych materiałów budowlanych.


powrót do listy produktów