oferta

oferta

Vacu Maid - ssawki

turbo


Ssawki

Odkurzacze centralne oferują szereg akcesoriów dzięki czemu stają się bardziej funkcjonalne niż dotychczas znane systemy odkurzaczy przenośnych.

Oprócz stosowanych ssawek podstawowych można wyróżnić:
*ssawki wibracyjne
*ssawki rotacyjne
*ssawki do zbierania płynów
*ssawki do czyszczenia ubrań
*ssawki do czyszczenia grzejników
*ssawki do pielęgnacji psów i innych zwierząt

Ssawki wibracyjne
Ssawka ta pozwala na wytrzepanie dywanu bez konieczności udawania się w tym celu na potocznie zwany trzepak. Zasysane przez odkurzacz powietrze pomiędzy gumowymi rurkami wbudowanymi w ssawkę powoduje wpadanie ich w wibracje i uderzanie w powierzchnie dywanu dając efekt podobny do tradycyjnego trzepania. (zdjęcie dolne)

Ssawki rotacyjne
Ssawki rotacyjne, to elementy wyposażenia, które wykorzystują duży przepływ powietrza generowany przez jednostkę centralną do napędzania obrotowej szczotki czyszczącej dywan. Konstrukcja wykorzystuje ten sam efekt, który wykorzystywany jest w nowoczesnych silnikach spalinowych. Stąd popularna nazwa - szczotki turbo.

Turbo King Size EX
Szczotka turbo King Size EX, to najbardziej zaawansowana nieelektryczna ssawka do odkurzaczy centralnych. Wyjątkowa konstrukcja turbiny napędzającej szczotkę rotacyjną gwarantuje jej dużą prędkość i moment obrotowy. (dwa górne zdjęcia)

Ssawka do zbierania wody
Ssawka przydatna do kompletu do separatora płynów. Wyposażona w wysuwaną gumową ''ściągaczkę'', która pozwala na skuteczne sprzątanie podłóg mokrych. Zebrana woda powinna zostać oddzielona od zasysanego powietrza w separatorze płynów.

 

powrót do listy produktów