oferta

oferta

Vacu Maid - fakty i mity


Czy instalacja się nie zapcha ?

Prawidłowo wykonana instalacja centralnego odkurzacza, nie ma prawa się zapchać. Jest ona zabezpieczona przed zassaniem przedmiotów, które mogłyby utkwić w jej wnętrzu.
Na zabezpieczenia składają się specjalne przewężenia w gniazdach ssawnych, na których zatrzymają sie zbyt duże przedmioty oraz specjalne ostre kolana za gniazdami ssawnymi, które mają za zadanie zatrzymać przedmioty zbyt długie do pokonania instalacji w ścianach.

Czy wąż giętki jest łatwy w noszeniu ?

Węże giętkie stosowane w systemie aeroVac są bardzo lekkie i odporne na złamania lub zgniecenia. Będziesz zaskoczony jak łatwe i wygodne są w użytkowaniu. Nawet sprzątanie innych powierzchni niż podłoga przychodzi z łatwoscią w odległości do 15 metrów od gniazda ssawnego.

Roztocza i mikroorganizmy w rurach.

Czy istnieje niebezpieczeństwo, że w rurach i w ścianach będą gromadzić się roztocza i inne mikroorganizmy ?
Nie, nie ma takiego niebezpieczeństwa, gdyż prędkość przepływu powietrza w rurach w prawidłowo zaprojektowanej instalacji przekracza 100 km/h, co oznacza, że siła porywania jest tak duża, iż żadne zanieczyszczenia ani mikroorganizmy nie będą w stanie przykleić się do ścian przewodów instalacyjnych. Ponadto, gniazda ssawne są szczelne i stanowią barierę między pomieszczeniami mieszkalnymi a instalacją odkurzacza centralnego.

Czy odkurzacz centralny posiada filtry ?

Tak, odkurzacze centralne aeroVac filtrują powietrze, zanim wydmuchają je na zewnątrz domu. Jednostki cykloniczne stosują zaawansowane filtry wykorzystujące siły odśrodkowe, które dodatkowo wspierane są filtrami elektrostatycznymi. Jednostki typu split, dodatkowo posiadają filtr włosów. Włosy są zanieczyszczeniami bardzo trudnymi w separacji, więc specjalne filtry docenią zarówno posiadacze zwierząt jak i właściciele domów wyłożonych wykładzinami dywanowymi. Tańsze jednostki używają jako filtrów worków odwróconych. Pomimo ich zdolności do samooczyszczania, czasami trzeba je otrzepać. Nie jest to popularna cecha. Doceń, że uprzedzamy cię o tym przed zakupem odkurzacza centralnego. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która o tym mówi otwarcie. Materiały naszych worków odwróconych są wykonane z najlepszych surowców (Micro-tex lub DuPont Teflon). Aby uczynić życie łatwiejszym, jako jedyni oferujemy opcję zamontowania do jednostki centralnej papierowego worka na śmieci, który jest jednocześnie bardzo dokładnym filtrem. Ponieważ worek jest bardzo dużej pojemności, w przeciętnym domu będzie konieczność jego wymiany około 2 razy do roku. Zawsze masz wybór worek odwrócony lub jednorazowy worek papierowy.

Czy siła ssania spada ?

Czy siła ssania spada gdy oddalamy sie od jednostki centralnej?
Nie. System aeroVac gwarantuje takie samo, nadzwyczajne podciśnienie we wszystkich gniazdkach ssawnych w całym domu. Nawet gniazdka usytuowane najdalej od jednostki centralnej zapewniają podciśnienie niespotykane przy systemach przenośnych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dużych i wydajnych oryginalnych silników Ametek, zaprojektowanych specjalnie do współpracy z odkurzaczami centralnymi.

Czy system jest drogi ?

Nie, będziesz zdziwiony jaki jest tani. Ponadto, system ten zwiększa wartość Twojego domu. Co więcej, jest na tyle trwały aby pracować dla ciebie wielokrotnie dłużej niż systemy przenośne. Co ważniejsze, na etapie budowy domu należy zamontować tylko instalację, która jest ukryta w ścianach. To naprawdę nie jest duża inwestycja. W zależności od stopnia skomplikowania instalacji koszt użytego materiału i robocizny wynosi ok. 250 zł/punkt. Resztę inwestycji można skończyć dopiero po wprowadzeniu się do nowego domu ... lub nawet później.


powrót do listy produktów