oferta

oferta

TILGNER EKR - kocioł piec z żeliwnym palnikiem Brucer na ekogroszek, miał węglowy, drewno, węgiel

Kocioł Tilgner EKR

Palnik II generacji Brucer

Przekrój palnika Brucer

Sterownik internetowy eCoal

Podgląd panelu internetowego eCoal

Świadectwo badaniana na "Znak bezpieczeństwa ekologicznego"
Kocioł Tilgner EKR - moc od 12 do 500 kW

Automatyczny kocioł EKR o mocach od 12 do 75 kW jest wyposażony w żeliwny palnik Brucer przeznaczony do efektywnego spalania węgli w postaci groszku lub miału (granulacja od 0 do 31,5 mm)  w tym również  o podwyższonej zdolności do spiekania i szlakowania oraz ich mieszanek. Kocioł posiada wbudowany ruszt wodny do spalania w trybie ręcznym drewna i grubego węgla.
 
Ograniczona podaż wysokiej jakości węgla w postaci ekogroszku przyczyniła się do opracowania palnika Brucer przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Unikalna konstrukcja palnika umożliwia spalanie tańszego i gorszej jakości groszku i miału węglowego o podwyższonej spiekalności. Układ napowietrzania opału w palniku Brucer jest zrealizowany przez specjalnie dobrane otwory i szczeliny powietrzne. Opał jest podawany do palnika przez żeliwny ślimak z  przeciwzwojem na jego końcu. Odwrotny zwój wypiętrza podawany opał powodując jego podmieszanie z żarem. Zastosowany żeliwny ślimak odlany w postaci monobloku przewyższa trwałością tradycyjne stalowe podajniki ślimakowe.
 
Na życzenie klienta za dopłatą kocioł może być wyposażony w adaptacyjny sterownik pogodowy "eCoal". Internetowy sterownik kotła "eCoal" umożliwia zdalną obsługę i ustawienie parametrów pracy sterownika przez internet. Z dowolnego miejsca na ziemii za pomocą internetu można sprawdzić parametry pracy kotła. Na życzenie użytkownika kotła producent kotłów w ramach opieki serwisowej może wysterować kocioł przez internet po udostępnieniu panelu internetowego.

Sterownik eCoal zapewnia płynną regulację pracy kotła w zakresie od mocy minimalnej do znamionowej - stan podtrzymania jest stanem wyjątkowym pracy kotła. Sterownik dobiera optymalną ilość powietrza potrzebną do spalania opału na podstawie analizy pomiarów temperatury spalin. Parametry spalania dobierane są automatycznie bez żadnych działań serwisowych i obsługowych.


Zalety kotłów Tilgner EKR:
  •  żeliwny palnik Brucer II generacji,
  •  trwały żeliwny podajnik ślimakowy,
  •  tani opał - groszek i miał o podwyższonej spiekalności,
  •  wysoka sprawność kotła do 85%,
  •  atestowana blacha kotłowa gr. 6 mm,
  •  blacha zbiornika na opał gr. 3 mm,
  •  w opcji internetowy sterownik eCoal,
  •  elektroniczne sterowanie temp. c.w.u. 


powrót do listy produktów