oferta

ekogroszek - fakty i mity

ekogroszek workowany Wrocław i dolnośląskieEkogroszek Pieklorz ChwałowiceEkogroszek Wesoła Wrocławekogroszek Wrocław i okolice

Ekogroszek workowany Wrocław - oferta

Ekogroszek Wrocław to hasło kojarzone z firmą Polmark i najwyższej jakości ekogroszkiem. Sprzedaż hurtowa i detaliczna tylko polskiego ekogroszku workowanego. Dostawy całopaletowe spedycją na terenie całego kraju. Kupuj najlepszy ekogroszek polecany przez producentów kotłów !!!


W sprzedaży oferujemy:


Ekogroszek Bartex Gold>>EKOGROSZEK BARTEX GOLD

cena: 1660 zł/tona - czekamy na dostawę

Parametry:
*węgiel kamienny 
*wartość opałowa 27-29 MJ/kg



Ekogroszek Bartex Silver>>EKOGROSZEK BARTEX SILVER

cena: 1540 zł/tona - czekamy na dostawę

Parametry:
*węgiel kamienny 
*wartość opałowa 26-28 MJ/kg



ekogroszek Pieklorz Chwałowice Wrocław>>ISKIERKA ZIELONA (producent: Jan-Trans)

cena:....... zł/tona - brak dostaw


Parametry:

*węgiel kamienny energetyczny
*wartość opałowa 26 MJ/kg
*granulacja 5-25 mm
*spiekalność RI=1
*zawartość popiołu 5%
*zawartość wilgoci całkowitej 9%



Ekogroszek "Iskierka zielona" - uszlachetniany ekogroszek Pieklorz z KWK Chwałowice o wysokiej wartości opałowej przy niskiej spiekalności i małej zawartości popiołu. Wysoka jakość w odpowiedniej cenie powoduje że jest najpopularniejszym ekogroszkiem wśród naszych klientów.

ekogroszek Wesoła Wrocław >>
ISKIERKA POMARAŃCZOWA (producent: Jan-Trans)

cena:.......   zł/tona - brak w magazynie

Parametry:
*węgiel kamienny 
*wartość opałowa 25-27 MJ/kg
*granulacja 5-25 mm
*spiekalność RI=10
*zawartość popiołu max 6%
*zawartość wilgoci całkowitej max 10%

 


ekogroszek Pieklorz Piekary Wrocław>>ISKIERKA ŻÓŁTA (producent: Jan-Trans)

cena:....... zł/tona - brak dostaw

Parametry:
*węgiel kamienny energetyczny
*wartość opałowa 27 MJ/kg
*granulacja 5-25 mm
*spiekalność RI=9
*zawartość popiołu 7%
*zawartość wilgoci całkowitej 8%

 

Ekogroszek "Iskierka żółta" powstaje z wyselekcjowanych węgli pochodzących z Polskiej Grupy Górniczej o najlepszych parametrach jakościowych. Ekogroszek charakteryzuje się niską spiekalnością przy wartości opałowej 27 000 MJ/kg oraz małą zawartością popiołu i siarki.


Oferowany przez naszą firmę ekogroszek zalecany jest przez producentów kotłów retortowych do stosowania w kotłach z podajnikiem jako paliwo najwyższej jakości. Duże grono stałych klientów kupujących u nas od wielu lat oferowany ekogroszek świadczy o jego bardzo dobrych parametrach.

>>Jak zamówić i kupić ekogroszek workowany z dostawą do domu

Oferowany ekogroszek posiada odpowiednie właściwości fizyko-chemiczne gwarantujące bezawaryjną pracę kotła retortowego z podajnikiem. Wysoka wartość opałowa eko groszku zapewnia komfortowe ogrzewanie domu. Odpowiednia granulacja węgla i brak zanieczyszczeń mechanicznych gwarantują ciągłą pracę pieca bez zrywania zawleczki zabezpieczającej podajnik ślimakowy. Niska spiekalność eko groszku zapewnia znikomą ilość spieków i szlaki. Ważnym parametrem jest niska zawartość siarki, której nadmiar powoduje szybką korozję kotła.

Świadomie nie sprzedajemy taniego ekogroszku o niskiej wartości opałowej i wysokiej zdolności do spiekalności sprawiającego problemy z obsługą kotła i ogrzaniem domu w zimie. Ogrzewanie domu tanim ekogroszkiem jest droższe od stosowania wysokokalorycznego i gatunkowego węgla. Taniego ekogroszku o niższej kaloryczności trzeba więcej spalić aby dostarczyć wymaganą ilość energii do ogrzania domu. Zakup dobrego ale droższego opału nie podraża kosztów ogrzewania domu, spalimy mniej wysokokalorycznego ekogroszku. Tani ekogroszek to droższe ogrzewanie domu i problemy z obsługą kotła. Zamiast komfortu cieplnego doświadczymy wielu niedogodności spędzając zimę w kotłowni i w niedogrzanym domu ponosząc wysokie koszty ogrzewania domu. Tani ekogroszek klient kupuje tylko jeden raz! Po zimowych "doświadczeniach" z tanim ekogroszkiem zdesperowany użytkownik kotła retortowego zaczyna poszukiwać dobrej jakości ekogroszku  zapewniającego bezproblemową obsługę kotła. Oferujemy ekogroszek workowany tylko najwyższej jakości. Proponujemy zakup kilku worków ekogroszku w celu przetestowania jego jakości.

Zapraszamy, tworzymy ciepłe klimaty!


Ekogroszek - co to jest?

Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego. Węgiel w procesie produkcji jest kruszony i przesiewany przez sita, co zapewnia otrzymanie ziaren o frakcji od 5mm do 25 mm. Po procesie kruszenia ekogroszek jest płukany w celu pozbycia się miału. Ekogroszek wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla kamiennego o niskiej zdolności do spiekania. Bardzo ważnym parametrem jest odpowiednia temperatura mięknienia i spiekania popiołu oraz niska zawartość siarki.

Ekogroszek przeznaczony jest do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z podajnikiem na ekogroszek. Piece wyposażone w palnik retortowy emitują do atmosfery niewielkie ilości tlenków siarki i tlenku węgla. Spalanie odpowiedniej jakości ekogroszku w kotłach retortowych spełnia wymagania ochrony środowiska. Ekogroszek nazywany jest również opałem ekologicznym, lecz nie każdy. Do miana opału ekologicznego można zaliczyć tylko ekogroszek posiadający świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego"

Czy ogrzewanie na ekogroszek jest tanie?

Porównująców koszty ogrzewania domu ekogroszkiem z ogrzewaniem na prąd, olej i gaz, ogrzewanie na ekogroszek jest tańszym ogrzewaniem, nawet o 40%. Kotły z podajnikiem na ekogroszek nie wymagają wielokrotnego zasypu opałem na dobę. Ekogroszek jest podawany automatycznie z zasobnika. W zależności od pogody, zapas ekogroszku w zasobniku uzupełnia się raz na kilka dni. W okresie letnim można podgrzewać ciepłą wodę użytkową spalając 3 do 4 worków ekogroszku miesięcznie. Kotły na ekogroszek zapewniają komfortowe ogrzewanie domu i pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. W przypadku braku sieci gazowej pozwalają na automatyzację procesu ogrzewania domu i są alternatywą dla innych źródeł energii.

Dobry ekogroszek - jakie parametry?

Dobrej jakości ekogroszek gwarantujący bezstresowe ogrzewanie domu w okresie zimowym powinien posiadać odpowiednie parametry:

  •  węgiel kamienny energetyczny typ 31.2 - węgiel płomienny niespiekający

  •  wartość opałowa (Q ir) powyżej 24 000 kJ/kg  - Uwaga!!! - objaśnienie poniżej

  •  granulacja (uziarnienie): 5 - 25 mm

  •  zdolność spiekania wg. metody Rogi RI, im niższa tym lepiej, wskazane RI<20

  •  zawartość popiołu (części niepalnych) poniżej 10%

  •  zawartość siarki - im mniej tym lepiej, wskazana poniżej 1.0%

  •  wilgotność poniżej 10%

Uwaga!!! - objaśnienie - Najczęściej stosowanym wybiegiem przez nieuczciwe firmy sprzedające ekogroszek jest podawanie jego parametrów wprowadzających w błąd nieświadomego klienta. "Poprawianie" kaloryczności ekogroszku przez podawanie wartości opałowej w stanie analitycznym (Q ai) zamiast w stanie roboczym (Q ir) lub ciepła spalania (Q sa) jest często stosowaną praktyką. Na podstawie tych danych próbuje się zasugerować klientowi, że nawet czeski tani ekogroszek z węgla brunatnego posiada wyższą kaloryczność od najlepszego polskiego węgla energetycznego. Firmy stosujące takie praktyki liczą na niewiedzę klienta reklamując wysoką wartość opałową w stanie analitycznym i ciepło spalania węgla zamiast podawać wartość opałową węgla w stanie roboczym. Ciepło spalania jest parametrem laboratoryjnym uzyskanym w warunkach idealnych w czasie badań węgla. Jednak dla użytkownika ważna jest wartość opałowa czyli ilość ciepła którą można otrzymać podczas spalania węgla w kotle w warunkach rzeczywistych. Tylko parametr wartości opałowej w stanie roboczym (Q ir) określa prawdziwą kaloryczność węgla.

Jaki ekogroszek - workowany czy luzem?

Zalety ekogroszku workowanego:

Gwarancja wagi - ekogroszek workowany na profesjonalnych urządzeniach pakujących przy użyciu atestowanych wag elektronicznych pakowany jest do worków z dokładnością do 0.5 kg.

Gwarancja frakcji - profesjonalne linie technologiczne do rozdrabniania i przesiewanie węgla na sitach gwarantują pożądaną granulację ekogroszku od 5 do 25 mm. Dodatkowe płukanie zapewnia otrzymanie ekogroszku bez zawartości miału.

Gwarancja kaloryczności - wbrew pozorom przesuszony ekogroszek składowany luzem jest złym węglem, podlega degradacji. Składowany ekogroszek luzem "pod chmurką" wietrzeje tracąc swoją wartość opałową. Dwa miesiące składowania ekogroszku luzem powoduje utratę wartości energetycznej rzędu 25-30%. Ekogroszek zaworkowany w plastikowe worki o wilgotności 10% zachowuje swoją wewnętrzną wilgotność i wartość opałową. Workowanie ekogroszku w worki jutowe powoduje utratę jego kaloryczności.

Gwarancja jakości - opisanie worków danymi producenta i podanie parametrów ekogroszku gwarantuje jakość opału. Opisany produkt deklarowanej jakości zawsze można zareklamować w przypadku uzasadnionego podejrzenia gdy nie spełnia  oferowanych parametrów. Zgrzewanie plastikowych worków przez producenta ekogroszku uniemożliwia ingerencję "innych osób" w jego zawartość.

Czyste składowanie - ekogroszek workowany dostarczony na paletach zapewnia czystość na posesji i w kotłowni oraz wygodne dozowanie do zasobnika.

Jaki wybrać ekogroszek - workowany czy luzem? Jedyną zaleta ekogroszku luzem jest jego cena, jest tańszy od workowanego. Klient dla którego priorytetem jest tylko cena, zapewne wybierze ekogroszek luzem. Natomiast użytkownik kotła retortowego mając na uwadze gwarantowaną jakość ekogroszku i chcący zapewnić sobie komfortowe ogrzanie domu bez "spędzdzenia zimy w kotłowni" zdecyduje się na ekogroszek workowany. Kupując gwarantowanej jakości ekogroszek workowany w opisanych workach nie kupi "kota w worku". Przed zakupem ekogroszku na sezon zimowy wskazany jest próbny zakup kilku worków u dostawcy w celu sprawdzenia zgodności oferowanych parametrów ze stanem faktycznym.

Gdzie kupić ekogroszek workowany?

Węgiel ekogroszek jest bardzo popularnym opałem sprzedawanym przez składy opałowe, składy materiałów budowlanych i "inne firmy zorientowane na szybkie i wielkie zyski". Jest duży popyt na dobrej jakości ekogroszek, więc nie brakuje firm oferujących tani lub droższy ekogroszek wątpliwej jakości. Nowe firmy zajmujące się sprzedażą ekogroszku powstają jak grzyby po deszczu i jeszcze szybciej znikają z rynku. Najgorszym rozwiązaniem jest zakup ekogroszku od "domokrążców" sprzedających ekogroszek po okazyjnych cenach. Niska cena sprzedawanego ekogroszku przez "handel obwoźny" kusi do jego zakupu. Najczęściej okazyjny zakup okazuje się wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. W zimie okazuje się że tym okazyjnie kupionym tanim ekogroszkiem nie można ogrzać domu. U kogo potem zareklamować jakość kupionego ekogroszku, u Pana Kazia? 

Najbezpieczniej jest kupić ekogroszek w renomowanych składach opału działających od wielu lat oraz w firmach działających w branży techniki grzewczej sprzedających kotły na ekogroszek. Sprzedawca kotłów na ekogroszek często jest odpowiedzialny za serwis kotła i mając duże doświadczenie serwisowe nie sprzeda klientowi do zakupionego kotła wątpliwej jakości ekogroszku.

Przed docelowym zakupem opału na zimę najlepiej jest kupić na próbę kilka worków ekogroszku w oryginalnie zamkniętych workach przez producenta ekogroszku. Worki powinny być opisane przez firmę pakującą ekogroszek. Opis powinien zawierać dane firmy pakującej i parametry ekogroszku. Cena takiego ekogroszku nigdy nie będzie niska, bo dobry produkt ma swoją cenę i cudów nie ma.

Kiedy kupić ekogroszek?

W ubiegłych latach decydyjącym momentem zakupu ekogroszku była jego cena. Wiosną i latem po zakończeniu sezonu grzewczego ekogroszek taniał. Jednak obiżka cen ekogroszku przed następną zimą to już historia. Wzrastające zapotrzebowanie na dobrej jakości ekogroszek niweluje wahania cen. Od dwóch lat ekogroszek w sezonie wiosenno-letnim  kosztuje niewiele mniej niż w zimie. Wzrastająca świadomość klientów poszukujących najwyższej jakości ekogroszku powoduje zapotrzebowanie na dobry ekogroszek przez cały rok. Nowy sezon sprzedaży ekogroszku rozpoczyna się już w maju. Klienci po "przejściach" z kupionym ekogroszkiem w okresie największego popytu w zimie poszukują dobrego opału już wiosną. Zakupy ekogroszku w czasie trwania sezonu grzewczego są obarczone dużym ryzykiem. Przy bardzo wysokim popycie jesienią i zimą występują braki dobrej jakości ekogroszku. Wszystko sprzedaje się "na pniu". W okresie wzmożonego zapotrzebowania na ekogroszek gwałtownie wzrasta ryzyko zakupu złej jakości ekogroszku. Jak w każdej branży, tak i w handlu węglem trafiają się sprzedawcy wykorzystujący koniunkturę. Świadomie lub wprowadzeni w błąd przez dostawcę oferują po wysokich cenach beznadziejnej jakości ekogroszek.

Pomijając aspekt ceny zakupu dodatkowym argumentem zakupu ekogroszku w okresie wiosenno-letnim jest jego wilgotność. Technologia produkcji ekogroszku jest metodą "mokrą". Pokruszony węgiel do odpowiedniej frakcji jest płukany i z płuczki trafia mokry na hałdę. Latem szybko wysycha. Jesienią i zimą ekogroszek składowany pod "chmurką" nie wyschnie. W okresie wzmożonego popytu jesienią i zimą ekogroszek często nawet nie trafia na hałdę, jest sprzedawany mokry, bezpośrednio z płuczki. 

Suchy ekogroszek można kupić tylko w okresie letnim. Kupując suchy ekogroszek latem można dużo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu. Latem ekogroszek zawsze jest tańszy niż w sezonie grzewczym. Jednak prawdziwa oszczędność to zasyp kotła suchym ekogroszkiem. Spalając suchy ekogroszek oszczędzamy zużywając jego mniejszą ilość. Przy mokrym ekogroszku ciepło spalania opału zużywane jest na suszenie ekogroszku zamiast do nagrzania kotła. Producenci kotłów retortowych zalecają stosowanie suchego ekogroszku. Mokry ekogroszek powoduje korozję zasobnika i podajnika ekogroszku. Zakup latem suchego ekogroszku gwarantuje wydłużenie żywotności kotła i jego podzespołów oraz zapewnia mniejsze zużycie ekogroszku. Kupując suchy ekogroszek latem można dużo zaoszczędzić.