oferta

oferta

LAZAR SMART FIRE SF12 - piecyk peletowy z automatyką rozpalania i czyszczenia palnika oraz wymiennika

Piecyk Lazar Smart Fire SF12

Piecyk Lazar Smart Fire SF12

Piecyk Lazar Smart Fire SF12

Przekroj piecyka Smart Fire SF12

Regulator EcoMax 800P

Widok z tyłu piecyka SF12
Piecyk Lazar Smart Fire SF12 - moc 12 kW

Piecyk pelletowy z płaszczem wodnym ogrzewający pomieszczenie w którym jest zamontowany oraz cały budynek za pomocą instalacji centralnego ogrzewania i wodę użytkową w zasobniku wpiętym do instalacji. Piecyk pełniąc funkcję kotła peletowego pozwala cieszyć się widokiem płomieni jak w tradycyjnym kominku. Piecyk dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych stalowej obudowy: pomarańczowy, siwy, bordowy.

Automatyczny, kompaktowy piecyk z wbudowanym zasobnikiem na pellet z automatycznie czyszczącym się palnikiem ceramicznym i wymiennikiem ciepła. Funkcja automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła realizowana jest przez poruszające się w pionowo umieszczonych płomieniówkach sprężyny. W zależności od zapotrzebowania na ciepło piecyk wygasza się lub rozpala automatycznie. Piecyk wyposażony jest w palnik wrzutkowy z automatycznym zapłonem. Podawanie pelletu odbywa się przez śluzę zabezpieczającą zgromadzony opał w zasobniku przed zapłonem. Pogodowy regulator kotła EcoMax 800P steruje pracą kotła oraz całej instalacji c.o. i c.w.u. Z tyłu kotła zamontowany jest zestaw hydrauliczny z pompą obiegową c.o.

Zalety piecyka:
  • wysoka sprawność powyżej 90%
  • automatyczny zapłon i wygaszanie piecyka
  • modulowana moc palnika
  • samoczyszczący się palnik i wymiennik ciepła
  • kompleksowe sterowanie instalacją c.o. i c.w.u.
  • regulator EcoMax 800P ze sterowaniem pogodowym
  • kompaktowa budowa
  • zasobnik na pellet o pojemności 38 litrów
Ze względu na wymagany niski ciąg kominowy (min 1 Pa / max 5 Pa), niską temperaturę spalin oraz możliwość wystąpienia kondensatu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego wkładu kominowego. Zaleca się stosowanie wkładów kominowych ceramicznych lub wykonanych z żaroodpornej stali nierdzewnej o średnicy 100 - 110 mm, które zapewnią warunki dla prawidłowej eksploatacji piecyka. Ważnym aspektem dla prawidłowej pracy piecyka jest poprawne połączenie czopucha spalinowego piecyka z wkładem kominowym zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji instalacji. W celu zapewnienia prawidłowego ciągu kominowego przyłącze kominowe musi być wyposażone w szyber kominowy, a sam wkład kominowy w regulator ciągu zainstalowany poniżej punktu połączenia przyłącza kominowego z wkładem kominowym.

 Instrukcja instalacji i montażu kotła Smart Fire SF12

 Karta katalogowa regulatora ecoMAX 800P

 Instrukcja obsługi regulatora EcoMax 800P

 regulator pokojowy ecoSter 200 - folder informacyjny

powrót do listy produktów