oferta

oferta

KOSTRZEWA PELLETS FUZZY LOGIC 2 - automatycznie rozpalane kotły z podajnikiem na pellets ekogroszek zboże drewno

kocioł Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

automatyka kotła Pellets Fuzzy Logic

przekrój kotła Pellets Fuzzy Logic

pellet

kotłownia i sterowanie kotła PFL

widok podajnika i palnika PFL

nakładka na palnik PFL

widok z tyłu kotła PFL

widok z tyłu kotła PFL

kocioł Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Kocioł Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2 moc:15-25-40-50-75-100 kW

Automatycznie rozpalane kotły Pellets Fuzzy Logic na pellet, ekogroszek węglowy, zboże oraz drewno. Zupełnie nowa jakość w stosunku do kotłów na paliwa stałe bez zapalarki !!! Przy zaniku zasilania energią elektryczną kocioł wygasa. Po powrocie zasilania nawet w czasie nieobecności domowników system automatycznego rozpalania paliw zadziała i zapalarka rozpali ponownie paliwo w kotle.  
Automatyczny proces spalania kontroluje mikroprocesorowy sterownik Pellets® Control M, dzięki czemu urządzenie osiąga sprawność powyżej 90 %, a załadunek zasobnika może odbywać się co 3 do 30 dni. Kotły Pellets® Fuzzy Logic są urządzeniami ekologicznymi oferującymi źródło ciepła dwukrotnie tańsze w stosunku do gazu i oleju oraz trzykrotnie tańsze od prądu.


 

 prezentacja multimedialna kotła Pellets Fuzzy Logic


Kocioł nie ma trybu podtrzymania! Kotły bez zapalarki nawet gdy nie ma zapotrzebowania na energię zużywają opał tylko po to aby podtrzymać proces spalania. Powoduje to duże straty opału.
Porównanie: Samochód pozostawiony na parkingu oczywiście ma wyłączony silnik gdyż w momencie gdy chcemy jechać można go w łatwy sposób odpalić. Tak samo jest w kotle Pellets Fuzzy Logic gdy zachodzi potrzeba grzania, kocioł automatycznie rozpala się. Można sobie wyobrazić sytuację, kiedy samochód ma uruchomiony silnik tylko dlatego że za godzinę będzie jechał ?!
Cztery rodzaje paliwa: pellet, ekogroszek węglowy, zboże, drewno.
Pomiar temperatury spalin – funkcja umożliwia kontrolowanie sprawności kotła oraz jego ustawień. Informuje również w którym momencie należy wyczyścić wymiennik kotła. Modulacja mocy palnika metodą Fuzzy Logic – brak czasów podawania i postoju – automatycznie dostosowuje moc do zapotrzebowania cieplnego budynku – od 30% do 100%.
Dwa tryby pracy :
Lato - w sezonie letnim ogrzewana jest tylko woda użytkowa z funkcją automatycznego rozpalania.

Pogodowy - Zewnętrzny czujnik temperatury i regulator pomieszczenia które są w wyposażeniu standardowym kotła zapewniają automatyczne ustawienie temperatury obwodów grzewczych z programowalnej charakterystyki grzania regulatora kotła w zależności od temperatury zewnętrznej.
Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej - automatyczna zapalarka oraz tryb lato zapewnia ekonomiczną pracę kotła poza sezonem grzewczym. Priorytet ciepłej wody użytkowej z możliwością wyłączenia.
Programowalna pętla histerezy zarówno temperatury kotła jak i ciepłej wody użytkowej. Dzięki ustawieniu większej pętli histerezy kocioł uruchamia się rzadziej.
Ogranicznik temperatury - bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc kocioł jest standardowo wyposażony w niezależny od automatyki ogranicznik temperatury który działa przy temperaturze wyższej od 95
° C. Ciągły pomiar temperatury podajnika. Temperatura stanu alarmowego podajnika jest programowalna. Ciągły pomiar temperatury uzwojeń silnika podajnika. W razie przekroczenia dopuszczalnej temperatury uzwojeń silnik jest wyłączany. 
Stany alarmowe kotła: przegrzanie kotła, przegrzanie podajnika, brak opału.
Możliwość podłączenia dodatkowego panelu sterującego (wyposażenie dodatkowe), który można zamontować np. w domu i mieć przez cały czas kontrolę nad systemem centralnego ogrzewania.
Współpraca z regulatorem pokojowym (posiada funkcję 7-dniowego cyklu programowania) który jest również w wyposażeniu standardowym kotła.
Sonda lambda - płynna regulacja obrotów wentylatorów - ilość powietrza regulowana jest przez sondę lambda a nie przez użytkownika. Wystarczy wcisnąć start a kocioł sam dostroi potrzebną ilość powietrza.
Moduł ten dostosowuje na bieżąco skład mieszanki, tak aby w określonych warunkach obciążenia kotła, rodzaju paliwa, warunków atmosferycznych zapewnić jak najdoskonalszą pracę urządzenia i zmniejszyć do minimum emisję tlenku węgla. Odpowiednio ustawiona mieszanka paliwowo - powietrzna pozwala na zaoszczędzenie do 20% paliwa. Regulacja odbywa się w sposób ciągły podczas całego cyklu pracy kotła. 
Automatyczne sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego - pomiar i regulacja temperatury wody powracającej do kotła. 
Trzy wentylatory - dwa ciśnieniowe i jeden wyciągowy. Wentylator wyciągowy – aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zapylenie w kotłowni. Podczas spalania paliw wentylator wyciąga spaliny z kotła do komina. Wirnik wentylatora, przez który przechodzą spaliny wykonany jest ze stali kwasoodpornej
Wizjer w drzwiczkach – aby nie otwierać podczas pracy urządzenia drzwiczek, do podglądu płomienia został zamontowany szklany wizjer. 
Uniwersalność montażu - zbiornik paliwa po lewej/prawej stronie.

>>Prezentacja multimedialna pracy kotła Pellets Fuzzy Logic


powrót do listy produktów