oferta

oferta

ENKA - kocioł piec stalowy miałowy - Enka P PlusEnka P plus 18-26-36 kW

Uniwersalny kocioł stałopalny na miał, węgiel kamienny i brunatny, koks, drewno.  

Kocioł Enka P Plus wyposażony jest w mikroprocesor który zapewnia bezobsługową pracę kotła. Ten typ kotłów należy do najtańszych w eksploatacji dzięki efektywnemu spalaniu miału węglowego (typ 32.1 sortymentu MI lub MII klasy 22/12 o właściwościach określonych w PN-82/G-97001-3). Sprawność kotła wynosi 82% przy paliwie (węgiel kamienny, sortyment miał I klasa 28/9/10 wg PN 82/697001-3).

Kotły Enka P Plus zbudowane są ze stalowego korpusu wodnego w 70% profilowanego oraz giętego bez użycia połączeń spawanych. Elementy narażone na działanie temperatury jak drzwiczki kotła, pokrywy czyszczaków oraz elementy drzwiczek wykonane są z żeliwa i pokryte farbą żaroodporną. Kocioł izolowany jest od otoczenia wełną mineralną o grubości 50 mm i obudowany blachą stalową. Materiałem korpusu jest stal kotłowa. Kocioł wyposażony jest w stały ruszt wodny. Sterownik kotła odpowiedzialny jest za:
* utrzymanie stałej temperatury,
* uruchamianie pompy obiegowej,
* czasowe przedmuchy bezpieczeństwa.
Sterownik kotła wyposażony jest w regulator obrotów dmuchawy zależny od rodzaju spalanego paliwa oraz automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa. Największą zaletą kotła jest jego uniwersalność spalania wszelkiego rodzaju paliwa (miał, węgiel kamienny i brunatny, koks i drewno).

Kotły Enka P Plus przystosowane są do pracy w instalacjach systemu otwartego, zabezpieczone zgodnie z normą PN 91/B-02413, są kotłami niskotemperaturowymi o maksymalnej temperaturze wyjściowej 95 stopni C i dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 0,1 MP.

Gwarancja - 5 lat na szczelność wymiennika, 2 lata na osprzęt.
Serwis gwarancyjny producenta.


powrót do listy produktów